piątek grudnia 04 , 2020

WIERCIMY W GDYNI

Siedemnastego sierpnia 2011 r. o godz.06:05 z basenu jachtowego klubu Neptun, na wiosłach (pewnie dla tego, żeby nie budzić śpiących na jachtach członków klubu ) wypłynęła łódź robocza ŁR-5 „Neptun 1”. Łódź z dwiema osobami na pokładzie, udała się, już później na silniku, do Twierdzy Wisłoujście, gdzie dołączyła do zestawu holownik „Belona” i platforma wiertnicza.
Tak właśnie rozpoczął się pierwszy dzień pracy „Neptuna 1” na zlecenie firmy prowadzącej odwierty geologiczne w dnie morskim. Igor i Andrzej przeprowadzili łódkę na umówione miejsce spotkania i potem wspólnie do Gdyni.
Od kilku lat, klub współpracuje z firmą „Coneco”, asystując podczas prac wiertniczych w różnych miejscach polskiego  wybrzeża i portach. Nasi bosmani stanowiący obsługę łodzi roboczej pracowali między innymi w kanale Płonia, na Wiśle Martwej po obu jej brzegach, aż do zakrętu Pięciu Gwizdków. W zeszłym roku zostaliśmy zaproszeni do współpracy na redzie portu w Dźwirzynie.
Obecnie asysta wierceń odbywa się w porcie w Gdyni na nabrzeżu Szwedzkim.
Zbadanie próbek z kilkunastu metrów głębokości  posłuży później do stworzenia dokumentacji wykonawczej planowanego remontu nabrzeża. Nasze zadanie polega na holowaniu wierzy wiertniczej na miejsca wierceń, asystowanie podczas pracy i odholowywanie na miejsce postoju. Prace potrwają do końca tygodnia, później powrót do klubu. Miejmy nadzieję, że pogoda na przejście dopisze.


Igor Rejmer

Polecamy

marinetraffic

Kursy walut NBP

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-12-04
USD 3,6765 -0,58%
EUR 4,4732 -0,13%
CHF 4,1241 -0,29%
GBP 4,9565 +0,01%
Wspierane przez Money.pl