czwartek października 28 , 2021

Regaty o Puchar Komandora JKM NEPTUN

Regaty o Puchar Komandora JKM NEPTUN  17 i 18 września 2011.

RELACJA FILMOWA http://www.youtube.com/user/niko3miasto#p/u/6/kDju1Y6_iBk

Pogoda była wyśmienita - słońce i południowy wiatr, mała fala na Zatoce, w niedzielę było bardziej pochmurno, ale deszcz zaczął padać już po zakończeniu regat.

Na planowane regaty na klubowych "Słonkach" zgłosiło się tylko dwóch śmiałków, a to za mało osób, żeby rozgrywać regaty.

Pierwszy wyścig regat przeprowadziliśmy wspólnie z Jachtklubem Stoczni Gdańskiej. Jachty  z naszych regat były klasyfikowane jednocześnie w Regatach o Puchar 6 Piw. U nas startowało 17 jachtów, z czego niestety tylko jeden - "Amok II" z naszego Klubu. W Pucharze 6 Piw startowało jeszcze pięć jachtów, które nie brały udziału w naszych regatach. Jachty były podzielone na 4 klasy wg walorów regatowych, a oprócz tego ich czasy wyścigów, po przeliczeniu przez współczynnik KWR, zostały zaliczone do rankingu Pucharu Zatoki Gdańskiej.  Nie było żadnych stłuczek, awarii, ani protestów.

W pierwszym wyścigu na starcie były 22 jachty, w drugim 16, a w trzecim 15 jachtów. Podziwialiśmy piękne widoki z rozświetlonymi słońcem spinakerami i genakerami   postawionymi za boją rozprowadzającą.

Trasa wyścigu 1 i 3 wiodła do pławy GW , a trasa wyścigu drugiego przez GW do stawy SOB na wysokości Sobieszewa.

Regaty były międzynarodowe, startował rosyjski,  prawie czternastometrowy jacht regatowy "Błagodarnost" z kapitanem Sergeyem Pavlenko, który zajął drugie miejsce w klasie IV za "Dużym Ptakiem" z Krzysztofem Paulem.  W klasie III wygrała załoga Krzysztofa Bałabucha na "Albacorze", w klasie II załoga Ewy Gierulskiej na "Argei", a w klasie I załoga Romka Radzikowskiego na "Kaprysku".

Serdecznie zapraszamy 1 i 2 października 2011 na ostatnie towarzyskie spotkanie sezonu, rodzinny piknik Neptuna, regaty "Słonek" oraz na tradycyjne Regaty o Błękitną wstęgę Przełomu i na ceremonię zamknięcia sezonu żeglarskiego 2011.

--- OFICJALNE WYNIKI REGAT ---

Komandor d/s sportowych

 

Krzysztof Maćkowiak

Polecamy

marinetraffic

Kursy walut NBP

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-10-27
USD 3,9815 +0,19%
EUR 4,6165 +0,07%
CHF 4,3362 +0,54%
GBP 5,4640 -0,26%
Wspierane przez Money.pl